Sargent 4356-AD8573F-24V ETJ RHR 10B Narrow Stile Rim Exit Device
SKU:
4356-AD8573F-24V ETJ RHR 10B
In Stock & Ready To Ship!
Current Stock:Only left:
Description
8500 Series Narrow Rim Exit Devices
  • Door Types: Wood or metal 1-3/4"(44mm) Thick Door; Over 1-3/4" specify thickness and order as a 31- prefix.  1-3/4" (44mm) minimum stile
  • Door Widths: E Rail - 24" to 32" (61cm to 81cm) No cutting required for 32" door; F Rail - 33" to 36" (84cm to 91cm) No cutting required for 36" door; J Rail - 37" to 42" (94cm to 107cm) No cutting required for 42" door; G Rail - 43" to 48" (110cm to 122cm) No cutting required for 48" door